пятница, 15 мая 2015 г.

Створити генеалогічне (родинне) дерево


...ось чим, наприклад, можна почати займатися в Міжнародний день родини. І спершу було б непогано дізнатися "Хто кому який родич?"

А потім на сайті "Народний архів України" отримайте поради в створенні родинного дерева.
Найперше, можна замовити генеалогічне дослідження у фахівців. Ви отримаєте чудово оформлені, науково обґрунтовані та підкріплені відповідними копіями документів матеріали, що стосуються історії вашого роду. 
Хоч це і коштуватиме гарних грошей, та результат того вартий. Разом з тим, ви можете здійснити подібне дослідження і самотужки:


1. Згадайте якомога більше своїх родичів - прізвища, імена, по батькові, дати народження, місця народження і місця проживання. Пошуки потрібно починати не з витоків роду, а з кінця – з найближчих родичів, поступово заглиблюючись у століття. Варто записати всі сімейні легенди, які часто не відповідають дійсності, але якесь раціональне зерно в них може бути.


2. Пошукайте вдома документи, що стосуються минулого вашої родини (свідоцтва про народження, про одруження, про смерть, виписки з архівів, світлини тощо). Впорядкуйте їх за хронологією та особами у так звані досьє.
3. Якщо у вас є можливість, зустріньтеся із рідними і розпитайте в них додаткову інформацію. Не забудьте захопити з собою ручку, записник, диктофон і фотоапарат - це допоможе в майбутньому повернутися до вашої розмови, а також одразу зробити електронні копії важливих історичних документів.
4. За можливості, попрацюйте з державними архівами за місцем народження або місцем проживання ваших предків.
Нині багато архівів оцифровується, чималий їх перелік містить сторінка Вікіпедії Генеалогічні сайти.


5. Для додаткових пошуків та оформлення результатів, скористайтеся програмним забезпеченням та інтернет-сервісами, про які згадують тут.
6. Існує багато цікавих способів оформлення родових дерев та представлення інформації. Результати пошуку можуть бути записані у вас на папері, зібрані у сімейному сайті або ж у програмі. Крім того, є маса способів представити історію роду у приємну візуальну “обгортку”, щоб з гордістю можна було показати пройдену роботу у сімейному колі, доступно для дітей і старших представників роду. Деякі з них можна побачити та навіть замовити тут і тут.

7. Ну а якщо взагалі бракує часу або можливостей на такі цікаві пошуки, можна хоча б "вписати" родинне дерево у свій інтер'єр, як радять ось тут і тут.

звідси


До речі, можна заздалегідь потурбуватися про новорічну ялинку - зробити іграшки з сімейними фотографіями, і на період свят ялинка перетвориться на фамільне древо.


Бажаю успіхів і натхнення у створенні генеалогічного дерева!Корисні статті:
Корисні посилання для тих, хто шукає інформацію про своє коріння
Як намалювати своє родинне дерево
Шукаємо родовід. Куди йти?
Благодаря интернету восстановление генеалогического дерева превращается в общедоступное хобби
Пошук відомостей про учасників Великої Вітчизняної війни
Группа ВК "Генеалогия"
Генеалогический форум - здесь собираются люди из многих городов и стран, увлеченные генеалогией, историей, геральдикой и т.д. Вы найдете собеседников, экспертов, умелых помощников в поисках предков и родственников. Вам подскажут где искать документы о павших в боях и пропавших без вести, в какой архив обратиться при исследовании родословной своей семьи, помогут определить по старой фотографии принадлежность к воинским частям, ведомствам и чину. ВГД - поиск людей в прошлом, настоящем и будущем!

Комментариев нет:

Отправить комментарий